Post Image
1.9K

Yeni doğan bebek banyosu nasıl yapılır?

Bebek banyosu yaptırmak için öncelikle banyo için hangi malzemeleri kullanacağınızı ve daha sonra da ilk kez bebeklerine banyo yaptıracaklar için çok özel püf noktalar sunacağız İşte sizlere bebeklerinize kolay banyo yaptırmanın en kolay yolu.Kolay bebek banyosu yaptırma. Yeni doğan bebek banyosu nasıl yapılır

İlk kez bebek sahibi olan anne ve babalar için öncelikle banyo yapılmadan öne hazırlık konusunda sizlere bir kaç ip ucu vereceğiz ve sonra da yeni doğan bebeğe banyo nasıl yapılmalı ve banyo yapılırken nelere dikkat edilmeli bunları sizlere başlıklar halinde yazacağız. Yeni doğan bebek banyosu nasıl yapılır?

Öncelikle ihtiyaçlarınızı hazırlama aşamasını tamamlamalısınız. Daha sonra bebek için sağlıklı olan bir küvet seçimi ile bu işlemi hızlandırabilirsiniz. İlk kez yapacaklar için bu süreç zor gelebilir ama yapmanız gereken tek şey derin bir nefes alıp yapacağınıza inanmanızdır. Bu süreçte dikkatli olmanız siz ve bebek için çok önemlidir.

Yeni doğan Bebeğinizin banyosu için ihtiyacınız olan malzemeler

  • Küvet,
  • Hipoalerjenik bebek şampuanı,
  • Banyo havlusu,
  • Havlu içine müslin bez,
  • Suyu dökmek için maşrapa
  • Bebeğinize banyo yaptırmadan önce yukarıdaki malzemeleri hazır edin. İsteğe bağlı olarak, bebeğin oynaması için küvete birkaç banyo oyuncağı koyabilirsiniz. Saç fırçası, bebek yağı, bir bebek bezi, pişik kremi, bebeğinizin giysileri ve havlusunu önceden hazırlayın.

Hareketinize uygun kıyafetler seçin

Islanınca ve sabunlanınca umursamadığınız şeyler giyin. Kollarınızı sıvayıp, saat, yüzük ve bilezik gibi takılarınızı çıkarın. Giysilerinizde bebeğinizin cildini çizebilecek fermuar veya iğne olmadığından emin olun.Yeni doğan bebek banyosu nasıl yapılır?

bebek banyosu nasıl yapılır

Bebeğinizin boynunu destekleyecek küvetler tercih edin

Bebeğin boynunu ve başını destekleyecek şekilde bebek küvetleri tercih edin. İçine bebeğin suya batık olmasını engelleyen aparatlardan kullanabilirsiniz. Birkaç santim ile küveti doldurmak için suyu açın ve sıcaklığı test edin. Emin olmak için dirsek, bilek ya da özel bir banyo termometresi kullanabilirsiniz. Bir bebeğin banyosu için ideal sıcaklık ise 35 ile 37 derece arası olarak kabul ediliyor. Bebekleri, su olan küvete tek başına asla bırakmayın. Mutlaka başından destekleyecek şekilde tutun. Küvete önce ayaklarını sokarak içine başından destek olarak yatırın. Tek eliniz ile tüm banyo süresi boyunca bebeğinizi başı, boynu ve sırtından destekleyin.

Bebeği yıkamaya başlayabilirsiniz

Bebeğinizin vücudunu ıslatmak için maşrapa kullanın. Bebeğinizin yüzünü, vücudunu, kol ve bacaklarını yıkamak için yumuşak bir bez kullanın. Bebeğinizin gözleri ve kulaklarını silmek için de pamuk kullanın.

Bebek Şampuan seçiminde hassas davranın

Bebeğinizi yıkarken bebek şampuanı kullanın. Bu şampuanla hem başını hem de vücudunu yıkayın. Nesillerdir annelerin bir numaralı tercihi olan Dalin Bebek Şampuanı, klinik testlerle kanıtlanmış, göz yakmayan saf ve yumuşak formülü ile bebeğinize özel olarak geliştirilmiştir. İlk günden itibaren hem saçında hem cildinde güvenle kullanabilir, mis kokulu Dalin banyolarının keyfini çıkarabilirsiniz!

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla