Post Image
5

Uzun süre emziren annelerde hastalık riski azalıyor

Doğum yapan anneler bebeklerini emzirirken bir an önce sütten kesme gibi bir hataya düşmesinler anne ne kadar uzun süreli bebeği emzirirse hem bebek için hemde kendi sağlığı için muhteşem bir tedavi yöntemi geliştirmiş oluyor.

Yapılan bir araştırma sonucunu sizlerle paylaşırken emziren annelerin sütünde ki mucizevi iksiri belkide daha çok şeye faydalıdır. Bilim şimdilik kısıtlı sayıda bulduğu faydaları bizlere aktarmaktadır. Oxford Üniversitesi bünyesinde yapılan bir araştırmaya göre bir kadın ne kadar uzun süre bebeğini emzirirse gelecekteki sağlık problemlerine karşı o kadar koruma sağlamış oluyor.

Oxford üniversitesi araştırmacıları yaptıkları çalışma sonucunda bebek emzirmenin, annenin kalp krizi ve felç riskini %9’a kadar azalttığını ortaya çıkardığını ifade ettiler.

Daha önce yapılan araştırmalar emzirmenin meme kanseri riskini azalttığını ve zayıflamaya yardımcı olduğunu göstermişti. Uzmanlar ayrıca metabolizmayı sıfırlayarak yeniden başlattığını söylüyor. Emzirmeyle birlikte hamilelikte depolanan yağlar daha hızlı eriyor.

290 binden fazla Çinli kadın üzerinde yapılan araştırmada bebeklerini en az 2 yıl emziren annelerin kalp hastalıkları ve felce yakalanma riski %17-18’e kadar düşüyor.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın